Gaziantep Magazine

İnşaatın Sembolü: Park İnşaat

black12-95Gaziantep’te hızla büyüyen inşaat sektöründe, yaptığı işlerle dikkat çeken Park İnşaat; yepyeni projeleriyle yatırımcıların ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Park İnşaat’ın yeni projeleri ve sektörle ilgili keyifli bir söyleyişi gerçekleştirdiğimiz Park İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Emre Yıldırım, Black & White okurları için sektörle ilgili açıklamalarda bulundu.

Park İnşaat’ın Projeleri
Karataş’ta devam eden ve Temmuz ayında teslim etmeyi planladığımız 192 daire ve 42 dükkandan oluşan Park Zirve ve yine aynı bölgede 180 daire 38 dükkan oluşan Park Teras, 21 daire ve 8 dükkandan oluşan ve Nisan ayında teslim edeceğimiz butik projemiz Park Vista, İbrahimli bölgesinde lüks segmente hitap eden her biri 360m2 olan 18 daire ve 12 dükkândan oluşan ve daire sakinlerine teslim ettiğimiz Soydinç Plaza, 220 dükkandan oluşan 18 ay sonra teslim edeceğimiz Matbaacılar Sitesi. Son dönemlerde gerçekleştirdiğimiz bu projelerle birlikte toplamda 1000’e yakın konut ürettik. 33 yıllık tecrübemizle yüzlerce konut-villa, otel, sosyal kulüp ve endüstriyel yapılar inşa ettik.

black12-97Satıştaki Projeler
Gündemimizdeki en yeni projemiz 10 Ocak tarihi itibari ile satışlarına başladığımız PARK SEMBOL.. Onkoloji hastanesi ve Zirve Üniversitesi’nin arasında yer alan projemiz 3 blok ve toplam 160 daireden oluşuyor. Projede yer alan tüm daireler, özenle düşünülmüş mimari detaylarıyla, Park İnşaat kalitesini sunuyor. Projede 100 m2 2+1, 130 m2 2+1 ve 145 m2 3+1 daireler farklı ihtiyaçlara göre seçenekler sunuyor. Optimum metrekare kullanım alanı düşünülerek planlanan dairelerde, ferahlık ve fonksiyonellik ön planda tutuluyor.

Park Sembol; çocuk oyun alanları, süs havuzları, basketbol ve futbol sahaları, otoparklar, geniş lobiler ve güvenli site yaşamı ile yeni bir dünya yaratarak aynı zamanda eşsiz bir yatırım değeri de sunuyor. Kısa bir süre sonra 360 dairelik Park Sembol 2. Etap’ta satışa çıkacak.

black12-99Devlet İhaleleri
2011 yılı içerisinde Gaziantep Matbaacılar Sanayi Sitesi İhalesini Park İnşaat olarak biz üstlendik. Biz senelerdir konut üreten bir firmayız. Bugüne kadar devlet ihaleleri ve taahhüt işlerine girmememizin sebebi, bu işlerin bizim süreçlerimizi yavaşlatacağı düşüncesiydi.

Mevcutta yaptığımız işi ayrı bir kurgu ve düzen içerisinde ayarladık. Tüm süreçleri planlayarak yeni bir yapılanmaya gittik. Yeni yapılanma sonucunda artık devlet ihalelerinde de aktif olarak yer alacağız.


black12-100Gaziantep Dışındaki Yatırımlar

Bir şehre koşullanmak orada ofis açıp, teşkilatlanmak ciddi bir gayret gerektiriyor. Bizim Antalya’da turizm alanında yaptığımız yatırımlarımız var, uzun zamandır da konutla ilgili incelemeler yapıyoruz. 2009 yılında Antalya’da 500 dairelik bir arazi satın aldık. Arsa arayışımız da sürekli devam ediyor. Ciddi şekilde Antalya’da gayrimenkul projeleri üretmeyi düşünüyoruz.

2012’de Sektöre Dair Beklentiler
Türkiye ekonomisinin 2012 yılı büyümesinin tahminlerin üzerinde gerçekleşerek %4 olacağını öngörüyorum.

Park inşaat olarak 2012 yılı içinde inşaat sektöründe pozitif ayrışma olacağını yıl ortalamasında sektör büyümesinin ülke büyümesinin üstünde gerçekleşerek %5-6 olacağını tahmin ediyoruz. İnşaat sektöründe yeni yatırımlar 4. çeyrekte hızlanacak ve 2012 yılında da işini doğru yapan firmaların başarılarını pekiştirerek hedeflerini yükselteceklerine inanıyorum.

Başarının Faktörleri
Çok çalışmak ve kendini durmadan yenilemek, araştırma yapmak. Çünkü alıcılar ve yatırımcılar artık çok bilinçli, ne istediklerini biliyorlar. Yatırımcılar bu kadar bilinçli ve rakiplerde bu kadar çokken sizin olduğunuz yerde saymanıza imkan yok. Çok çalışıp, teknoloji ve yeni trendleri takip etmeniz gerekiyor. Bizde bu konuda elimizden geldiği kadar kendimizi geliştiriyoruz.

 
Yorumlar

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz ?

 
gaziantep inşaat gaziantep rent a car , gaziantep araç kiralama